Силување во Старо Нагоричане, нападната 88-годишна жена | Правдико

Правдико

   

Силување во Старо Нагоричане, нападната 88-годишна жена

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полицијата приведе кумановец поради сомневање дека силувал 88-годишна жена од селото Никуљане, општина Старо Нагоричане. Случајот бил пријавен во полициска станица во Куманово од страна на 59-годишен жител на селото Челопек, општина Старо Нагоричане.

Тој пријавил дека завчера околу 16 часот четири непознати лица дошле во куќата на 88-годишната жена, која е мајка на неговата сопруга. Еден од нив, во два наврата извршил насилно полово дејство над жената. По преземените мерки, полицајците ги пронашле и привеле четворицата, по што за едниот од нив ќе биде поднесена кривична пријава за силување.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико