Сириец влегол во Македонија од Албанија, а бил во Турција и Италија | Правдико

Правдико

   

Сириец влегол во Македонија од Албанија, а бил во Турција и Италија

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Дваесет и шестгодишен државјанин на Сирија синоќа сам се пријавил во Полициското одделение Групчин, кој илегално влегол во нашата земја од Република Албанија, откако претходно бил во Турција и Италија, а планирал да замине во Србија.

По краткото задржување во Полициската станица Тетово, Н.Г. бил предаден во Транзитниот центар Табановце.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико