Системот е-даноци во прекин, ќе се продолжи рокот за даночни пријави | Правдико

Правдико

   

Системот е-даноци во прекин, ќе се продолжи рокот за даночни пријави

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Поради технички проблеми и отежнато поднесување на даночни пријави преку системот е-Даноци, Управата за јавни приходи ги информира даночните обврзници и  сметководителите дека рокот од  25 октомври 2017 година за поднесување на ДДВ-04 пријавата ќе биде продолжен.

Во соопштението наведуваат дека во моментот кога ќе се отстранат техничките пречки во ИТ системите,  Управата за јавни приходи дополнително ќе информира за достапноста на системот е-Даноци и за продолжување на рокот за поднесување на ДДВ-04 пријавата.

Извор: Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико