Сите девет обвинети за крвавите настани во Собранието ја признаа вината | Правдико

Правдико

   

Сите девет обвинети за крвавите настани во Собранието ја признаа вината

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Сите девет обвинети за крвавите настани во Собранието на 27 април ја признаа вината, јави репортерот на Макфакс.

Инаку, околу 20 поддржувачи на здружението „Тврдокорни“ се пред кривичниот суд.

Полицијата го донесе Ангеле Зафировски, со прекар Бате Геле, кој носеше маичка со ликот на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков. Пред кривичниот суд има обезбедување од 10 припадници на МВР.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико