СЈО го обжали решението за неизрекување притвор за првоосомничениот во „Труст“ | Правдико

Правдико

   

СЈО го обжали решението за неизрекување притвор за првоосомничениот во „Труст“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) попладнево соопшти дека го обжали решението на судијата на претходна постапка при Основниот суд Скопје 1 за неизрекување мерка притвор за првоосомниченото лице во предметот „Труст“.

– Воедно ги демантираме како целосно невистинити сите шпекулации во определени медиуми со кои се тврди дека обвинителката Фатиме Фетаи нема да биде дел од ова Јавно обвинителство, стои во ссоптението од СЈО.

Извор: Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико