СЈО ќе изнајмува уште три нови возила за 40 илјади евра | Правдико

Правдико

   

СЈО ќе изнајмува уште три нови возила за 40 илјади евра

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

За сума од 2 милиона и 400 илјади денари, без ДДВ, или приближно 40 илјади евра, специјалното јавно обвинителство ќе изнајми уште три возила за период од две и пол години, објавено е денеска на Бирото за јавни набавки.

Во дел од побараните технички карактеристики пишува дека возилата треба да бидат дизел, да имаат 5 врати, клима-уред и патнички компјутер. Критериум за доделување на набавката е најниската цена.

Понудите се доставуваат најдоцна до 27 ноември.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико