СЈО ќе поднесе жалба на одлуката на Апелацискиот суд за Талески | Правдико

Правдико

   

СЈО ќе поднесе жалба на одлуката на Апелацискиот суд за Талески

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

sjoСпецијалното јавно обвинителство ќе поднесе жалба oткако вчера Апелацискиот суд ја укина мерката куќен притвор за градоначалникот на општина Битола, Владимир Талески.

Апелацискиот суд вчера ја уважи жалбата на одбраната на Талески и не му го продолжи куќниот притвор.

Во одлуката беше наведено дека мерката куќен притвор се укинува, а се определува мерка на претпазливост. Талески доби обврска да се јавува секој работен понеделник и петок кај овластено службено лице во Основениот суд во Битола.

Извор: Мета.мк

Препорачуваме

Партнери на Правдико