СЈО на 1 септември ќе се изјасни за случајот “Шпион” | Правдико

Правдико

   

СЈО на 1 септември ќе се изјасни за случајот “Шпион”

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Специјалното обвинителство на први септември ќе се изјасни за случајот „Шпион“. Тогаш треба да соопшти дали ги прифаќа или одбива жалбите на обвинетите и нивната одбрана.

sjo

Откако го презеде „Шпион“ под своја надлежност, обвинетите се надеваат дека Катица Јанева ќе донесе праведна одлука, бидејќи според нив најголем дел се осудени без докази и има многу суштествени повреди.

Она што може да го направи СЈО е да ги потенцира сите повреди или да продолжи без промени да го води случајот. Поради барање на СЈО и денешното рочиште беше одложено.

Извор: 24Вести

Препорачуваме

Партнери на Правдико