СЈО се жали пред Апелација за неопределувањето притвор за Груевски | Правдико

Правдико

   

СЈО се жали пред Апелација за неопределувањето притвор за Груевски

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

СЈО поднесе пет жалби до Апелациониот суд за притворите во случајот „Титаник“. Апелација има рок од 48 часа да се произнесе по жалбите и може да ги укине, да ги преиначи решенијата и да ги врати на повторно одлучување.

Притвори во случајот „Титаник“ се бараа за Никола Груевски, Гордана Јанкулоска, Миле Јанакиески, Мартин Протоѓер и за Кирил Божиновски.

В.М.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико