СЈО влезе во Македонски телеком | Правдико

Правдико

   

СЈО влезе во Македонски телеком

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Специјалното јавно обвинителство влезе во Македонски телеком. Тимот на чело  со  специјалната обвинителка, Ленче Ристовска попладнево влезе во управната зграда. СЈО ја потврди информацијата и најави подетални информации откако ќе заврши посетата на специјалните обвинители.

Кривичниот суд досега четири пати одбиваше да даде судски налог за претрес на системите на најголемиот телекомуникациски оператор во земјава.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико