СЈО врши претреси во домовите на Канческа – Милевска и на Божиновски | Правдико

Правдико

   

СЈО врши претреси во домовите на Канческа – Милевска и на Божиновски

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Специјалното јавно обвинителство утрово врши претреси во домовите на на поранешната министерка за култура и актуелна пратеничка, Елизабета Канческа – Милеска и на поранешниот генерален секретар на Владата, Кирил Божиновски, јавува „Телевизија 24“ повикувајќи се на свои извори.

Од СЈО не ја потврдуваат информацијата.

Засега не е познато дали претресите се вршат во рамките на нова предистражна постапка и за што станува збор.

Инаку, Канческа-Милевска е обвинета и и се суди во случајот „Тендери“, додека Божиновски е обвинет во случајот „Титаник“, за изборни нерегуланости.

Извор:Meta.mk

Партнери на Правдико