Правдико

   

Скопјанец баран од полицијата, од аеродром спроведен во „Идризово“

© Copyright 2018 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Службениците на пасошката контрола на скопскиот аеродром идентификувале 37-годишен скопјанец кој се наоѓал на полициската листа за апсење.

Како што информираат од МВР, во попладневните часови на 6 ноември пасошката контрола го идентификувала З.П. (37) од Скопје.

Кратко потоа тој бил предаден на полициски службеници од Полициската станица Аеродром за спровод до затворот „Идризово“.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико