Скопјанец нападнат во својот дом | Правдико

Правдико

   

Скопјанец нападнат во својот дом

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

З.В. синоќа пријавила во полиција дека го пронашла  Б.Д. како лежи на подот во неговата куќа на улица „Хо Ши Мин“, по што тој и кажал дека бил нападнат од две непознати лица (машко и женско), при што паднал во бесознание.

Во куќата имало извршено претурање по сите соби.

Б.Д. со возило на Итна медицинска помош бил префрлен во Ургентен центар „Мајка Тереза“ и истиот е неконтактибилен.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на настанот.

Извор: Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико