Скопјанец ограбил две продавници, ги оштетил за 120.000 денари | Правдико

Правдико

   

Скопјанец ограбил две продавници, ги оштетил за 120.000 денари

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полицијата поднесе кривична пријава против 45 годишен маж од Скопје поради постоење основи на сомнение дека извршил две кривични дела ,,тешка кражба“, со што причинил материјална штета од околу 120.000 денари.

„Пријавениот, првото дело го извршил на 18.11.2018 година околу 17.20 часот во продавница на булеварот Кузман Јосифовски Питу, второто кривично дело истиот ден околу 21.15 часот во продавница на улицата Даме Груев“, соопшти полицијата.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико