Скопјанец ограбил седум аптеки во Битола | Правдико

Правдико

   

Скопјанец ограбил седум аптеки во Битола

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во период од четири месеци Д.Ј. од Скопје обрабил седум аптеки во Битола.

МВР соопшти дека пријавениот со закана со пиштол извршил разбојништва, при што ги одземал парите од дневниот промет, како и шишиња метадон.

Со сторените дела пријавениот се стекнал со противправна имотна корист од 126.100 денари.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико