Скопјанец осомничен за тешка кражба | Правдико

Правдико

   

Скопјанец осомничен за тешка кражба

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Против 38-годишен скопјанец ќе биде поднесена пријава откако полицијата утврдила дека сторил кривично дело тешка кражба.

Вчера полициски службеници од ЕВР Центар и Бит-пазар извршиле службен разговор со Ш.Д.(38) од Скопје поради сомнение за сторено кривично дело тешка кражба на 5.9.2021 на бул. Гоце Делчев.

По добиената пријава, биле преземени соодветни мерки и било утврдено дека Ш.Д. е сторител на делото.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико