Скопјанец приведен во Охрид поради разбојништво | Правдико

Правдико

   

Скопјанец приведен во Охрид поради разбојништво

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Охридската полиција вчера во Охрид уапсила 30-годишен скопјанец, кој според пријава од 64-годишна охриѓанка, со закана со нож се обидел да изврши разбојништво. Како што рекла жената, таа и присутните лица на местото на настанот го совладале.

Увид извршила екипа од СВР Охрид, а по целосно документирање на случајот против пријавениот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико