Скопјанец се вработил со лажна диплома од српско техничко училиште | Правдико

Правдико

   

Скопјанец се вработил со лажна диплома од српско техничко училиште

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Против 44-годишниот М.П. од Скопје полицијата поднесе кривична пријава поради сомнение за сторено кривично дело фалсификување исправа.

Како што информираат од МВР, во текот на 2013 година, пријавениот за вработување во Управата за водење на матичните книги во Скопје, приложил диплома со невистина содржина за положен четврти степен издадена од техничкото училиште „Зеќир Мусиќ“ од Србијa.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико