Правдико

   

Скопјанец украл фотоапарат од кафе-бар и го продал за 300 илјади денари

© Copyright 2018 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Скопската полиција поднесе кривична пријава против 32-годишен скопјанец поради сомнение дека украл скап фотоапарат.

Како што информираат од МВР, на 29 октомври годинава во периодот од 19:30 до 19:45 часот во кафе-бар на скопската улица „Кеј Димитар Влахов”, при згодна пригода пријавениот украл фотоапарат марка „никон”.

Подоцна, крадецот го продал апаратот во заложна куќа и противправно се стекнал со околу 300 000 денари.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико