Скопјанец вчера бил прободен со нож во срцето | Правдико

Правдико

   

Скопјанец вчера бил прободен со нож во срцето

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Ноќеска, во близина на старата Скопска чаршија 24-годишно момче од село Грчец, Скопско, е најдено со убодни рани од нож во пределот на срцето.

Повредениот е однесен на Скопската клиника и е во животна опасност. Полицијата соопшти дека пред угостителски објект во близина на споменикот на „Скендер бег“ во Скопје непознати лица со остар предмет (најверојатно нож) му нанеле убодна рана во пределот на срцето. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико