Скопјанец во полициска станица нападнал службеник | Правдико

Правдико

   

Скопјанец во полициска станица нападнал службеник

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Вчера попладне во 18:15 часот во Скопје во ходникот на полициската станица-Бит Пазар, Д.Н. кој бил задржан во полициската станица физички го нападнал едниот полицаец удирајќи го со тупаници во пределот на стомакот и главата, а потоа посегнал и по неговото службено оружје.

Во тој момент друг полицаец се обидел да го оттргне Д.Н. при што истиот со двете раце го турнал наназад по што тој паднал и со главата удрил во ѕидот. По целосното расчистување и документирање на случајот, против истиот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Извор: Нова Македонија

Партнери на Правдико