Скопјанец заработи кривична пријава поради недозволено изработување, држење и тргување со оружје | Правдико

Правдико

   

Скопјанец заработи кривична пријава поради недозволено изработување, држење и тргување со оружје

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

МВР до ОЈО поднесе крвична пријава против 33-годишен скопјанец поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи.

Од полицијата информираат дека по наредба на Основниот суд бил извршен и претрес во домот на пријавениот.

При претресот, велат од МВР, биле пронајдени една полуавтоматска пушка SKS Type 45, десетина куршуми, како и еден патрон за ловна пушка.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико