Скопјани се избоделе при расправија | Правдико

Правдико

   

Скопјани се избоделе при расправија

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Вчера околу 21:20 часот во градската општа болница „Св. Наум Охридски“ биле донесени скопјаните 25-годишниот П.Р. и 33-годишниот Б.С. со убодни рани.

– Семејствата на повредените изјавиле дека најверојатно дошло до расправија помеѓу нив, но не знаеле точно што се случило. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот – информираат од Министерството за внатрешни работи.

Извор: Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико