Скопјанка измамена од лажен продавач на дрва | Правдико

Правдико

   

Скопјанка измамена од лажен продавач на дрва

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Скопјанка била измамена од лажен продавач на дрва. Вчера во 17:30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје В.С.(71) пријавила дека истиот ден околу 15 часот на улица „Алексо Демниевски“ од страна на непознато лице ѝ била извршена измама за износ од 8 000 денари.

Додека седела во својата куќа, дошло лицето нудејќи и за продажба три кубни метри огревни дрва за цена од 8 000 денари. В.С. му ги дала парите, а тој ѝ кажал дека за кратко време ќе ѝ ги донесе дрвата во дворот по што си заминал и не се вратил. Се работи на целосно расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико