Скопје: Регионален форум на министри за внатрешни работи | Правдико

Правдико

   

Скопје: Регионален форум на министри за внатрешни работи

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во Скопје се одржува Регионален форум на министри за внатрешни работи од земјите на Регионалната иницијатива за азил, бегалци и миграција – МАРРИ.

112321

Форумот е организиран во рамките на Претседателството на Македонија 2014-2015 со МАРРИ. На денешниот собир Претседателството со МАРРИ ќе и биде предадено на Црна Гора.

Домаќин на настанот е македонскиот министер за внатрешни работи Митко Чавков.

Извор: 24Вести

Препорачуваме

Партнери на Правдико