Скопската полиција трага по возач кој удрил во пешак и побегнал | Правдико

Правдико

   

Скопската полиција трага по возач кој удрил во пешак и побегнал

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На крстосницата меѓу скопските улици Лука Геров и Марк Твен непознат возач во текот на вчерашниот ден (16 октомври) удрил во 58-годишен пешак од Пробиштип, по што побегнал од местото.

Од ударот пешакот добил тешки повреди и со друго возило бил пренесен во градската општа болница „8 Септември“ каде што му била укажана лекарска помош и бил задржан на понатамошно лекување.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на возилото и возачот и за целосно расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико