Скутерите и чамците по езерата од утре со ограничена пловидба | Правдико

Правдико

   

Скутерите и чамците по езерата од утре со ограничена пловидба

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Oграничувањето на пловидбата на скутери и на чамци по водите на природните езера во Македонија, почнува да важи од утре.

8923056584_d724bc29c9_z

Забраната за движење на скутерите важи за Охридското, Преспанското и за Дојранското Езеро во периодот од 11 до 19 часот, до 31 август. Чамците, пак, не смеат да пловат од 21 до 5 часот.

Ограничувањата за пловидба на скутерите е за безбедност на капачите и на учесниците во пловидбата.

Препорачуваме

Партнери на Правдико