Словенец му пратил на Македонец хашиш по пошта | Правдико

Правдико

   

Словенец му пратил на Македонец хашиш по пошта

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На аеродромот „Александар Велики“ отсек за стоково царинење, царинските службеници спречија обид за нелегелно внесување на килограм хашиш смола.

Како што соопштија од Царинската управа, во саботата во царинска испостава аеродром „Александар Велики“ Скопје – отсек за стоково царинење, пристигната е пратка испратена од Словенија, за примач – физичко лице од Скопје, во која стои опис на стока – Samples (1 парче) со вредност од 20 евра. При физички преглед на пратката, од страна на царински службеник во присуство на претставник од курирската пошта – превозник на пратката е пронајден хашиш смола-наркотична дрога, со тежина од 100 грама.

Царинската управа против осомничениот ќе поднесе кривична пријава до надлежното Јавно обвинителство.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико