Словенија: Уапсени се 22 лица за трговија со дрога | Правдико

Правдико

   

Словенија: Уапсени се 22 лица за трговија со дрога

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Словенечката полиција, денеска објавила дека во рамките на обемната истрага во средата,, извела 25 куќни претреси низ целата територија на Љубљана и Цеље.

Во рамките на акцијата е разбиена голема криминална мрежа за која има сомнеж дека месечно во Словенија, продавала пола килограм кокаин и хероин, како и помала количина на амфетамин.

Извор:Maкфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико