„Службен весник“ ја објави одлуката дека Талат Џафери е нов претседател на Собранието | Правдико

Правдико

   

„Службен весник“ ја објави одлуката дека Талат Џафери е нов претседател на Собранието

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

„Службен весник“ во вторник ја објави одлуката дека Талат Џафери е избран за нов претседател на Собранието.

Со излегувањето на одлуката во официјалното гласило, Талат Џафери и официјално ја презема функцијата претседател на Собранието на Република Македонија.

Во медиумите се шпекулираше дека ќе има опструкции и од печатницата која за два дена оди во стечај, но сепак, „Графички центар“ одлучиле последниот број кој ќе се печати кај нив да го сработат во понеделник вечер, по што „Службен весник“ ќе мора да објави нов тендер, во кој ќе се бара печатница.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико