Службеник нападнал странка додека чекала да си ја подигне личната карта | Правдико

Правдико

   

Службеник нападнал странка додека чекала да си ја подигне личната карта

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Маж од Скопје пријавил во полиција дека бил физички нападнат во зградата на МРТ од страна на вработен во управната служба за подигнување лични карти.

„Д.М. (38) од Скопје пријавил дека околу 16 часот на улицата Кеј Димитар Влахов, во МРТ – управни служби, додека чекал за подигнување лична карта, бил физички нападнат од страна на вработен“, соопшти МВР во билтенот.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико