Смртта на бебето во Скопје е несреќен случај, велат од Обвинителство | Правдико

Правдико

   

Смртта на бебето во Скопје е несреќен случај, велат од Обвинителство

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Нема елементи за кривично дело во случајот со бебето кое синоќа почина по пад од височина во Скопје. Од Обвинителството за „Макфакс“ велат дека станува збор за несреќен случај.

„Обвинителството ги презема сите дејствија, но не се пронајдени елементи на сторени кривични дела, односно станува збор за несреќен случај“, ни изјавија од Обвинителството.

Женското бебе на 14-месечна возраст почина вчера во приватна болница во Скопје, каде што било пренесено откако паднало од височина од 2,5 метри. Бебето, според полицијата, се оттргнало од рацете на бабата кога биле на меѓукат во влез и преку прозорец паднало надвор. Несреќата се случила околу 16:30 часот.

При падот бебето се здобило со скршеници на черепот и крвавење во мозокот. И покрај интервенцијата во болницата, починало вчера во 19:10 часот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико