Снајперски напад врз Јавниот обвинител на Украина | Правдико

Правдико

   

Снајперски напад врз Јавниот обвинител на Украина

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

1029525690Од снајперскa пушкa било пукано кон Јавниот обвинител на Украина Виктор Сокин, кој беше во неговата канцеларија. Никој не е повреден бидејќи стаклото на канцеларијата беше блиндирано.

Украинските власти соопштија дека Сокин понеделникот вечерта бил во својата канцеларија со неколку соработници, кога кон нив биле испукни три истрели од снајпер. Еден од неговите заменици Анатолиј Матиос рече дека прозорско стакло е отпорно на куршуми за да спречи било какви последици, пренесува АП.

Препорачуваме

Партнери на Правдико