Со автомобил излетал од скопска улица и удрил во пешак | Правдико

Правдико

   

Со автомобил излетал од скопска улица и удрил во пешак

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На скопската улица Јадранска магистрала, во попладневните часови на 24 април, автомобил „опел астра“, управуван од 34-годишен скопјанец, излетал од коловозот и удрил во пешак на возраст од 58 години.

Од ударот пешакот добил повреди, но потешко бил повреден возачот на автомобилот.

Двајцата со брза помош биле пренесени на Ургентниот центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде што им била укажана лекарска помош.

Увид на местото на несреќата извршила екипа од СВР Скопје.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико