Со фејсбук-измама добил интимни фотографии од девојче | Правдико

Правдико

   

Со фејсбук-измама добил интимни фотографии од девојче

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полицијата во Струмица поднесе кривична пријава против К.Ш. (34) од Штип поради постоење основи на сомнение за производство и дистрибуција на детска порнографија.

Во јули 2015 година пријавениот, преку креиран лажен профил на социјалната мрежа „Фејсбук“, побарал од малолетно девојче да му испрати фотографии со интимна содржина.

Откако девојчето му испратила фотографии, тој ги дистрибуирал и ги направил достапни до трети лица.

Извор: Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико