Со „Југо“ удрил во двајца малолетници | Правдико

Правдико

   

Со „Југо“ удрил во двајца малолетници

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Шеснаесетгодишно девојче од Скопје и 17-годишно момче од село Чајлане, скопско, вчера попладне биле удрени од автомобил „Застава Југо“ со кое управувал Н.М. (46) од Скопје. Сообраќајната незгода се случила на булеварот Гоце Делчев во Скопје, пред крстосницата со улицата Лазар Личеновски.

– Во незгодата девојчето се здобило со тешки телесни повреди, а момчето со телесни повреди, кои им биле констатирани во Ургентниот центар во Скопје –  соопштуваат од МВР.

Увид на местото на настанот извршила екипа од полицијата во Скопје.

Извор: Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико