Со пиштол украл 80 илјади денари од бензиска во Ченто | Правдико

Правдико

   

Со пиштол украл 80 илјади денари од бензиска во Ченто

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На бензиска пумпа во населбата Ченто во Скопје, вчера сабајлето непознат маскиран сторител извршил разбојништво над вработените.

– Со закана со пиштол од двајца вработени одзел околу 80.000 денари од дневниот промет и побегнал во непознат правец – соопштуваат од МВР.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Извор: Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико