Со секира и тупаници претепани маж и жена од Скопје | Правдико

Правдико

   

Со секира и тупаници претепани маж и жена од Скопје

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Синоќа на улицата 376 во Скопје 31-годишниот А.И. и неговата 29-годишна сопруга С.И. од Скопје биле физички нападнати од татко и син, исто така од Скопје.

Во нападот синот напаѓач со секира го удрил во левата рака А.И, а С.И. ја удирале со раката во пределот на лицето и лакотот. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико