Со закана со пиштол одземено возило од 24-годишен маж | Правдико

Правдико

   

Со закана со пиштол одземено возило од 24-годишен маж

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Со закана со пиштол врз 24-годишниот Р.Н. од Скопје три лица му го одзеле автомобилот на улицата Архиепископ Доситеј.

Возилото е „ауди а4“, а освен тоа, извршителите му ги зеле и мобилниот телефон и документите, соопшти МВР.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико