Собранието од 1 септември ќе продолжи со незавршените седници, а нова пленарна ќе биде свикана за две недели | Правдико

Правдико

   

Собранието од 1 септември ќе продолжи со незавршените седници, а нова пленарна ќе биде свикана за две недели

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Денеска, во Собранието, на првиот работен ден по враќањето од колективниот одмор на пратениците и претседателот на законодавниот дом, Талат Џафери, се одржа првата редовна координација, што беше во полн состав.

На средбата беше договорено, оваа недела, односно на 1 септември, Собранието да  продолжи со преостанатите незавршени седници. Следната нова пленарна седница претседателот Талат Џафери ќе ја свика на 14 септември.

Џафери замоли да се почитуваат здравствените протоколи како што се почитуваа и досега за да се заштити здравјето на пратениците, на вработените и нивните семејства.

Извор: Макфкас

Препорачуваме

Партнери на Правдико