Собраниските комисии ќе расправаат за измени на Законот за работни односи | Правдико

Правдико

   

Собраниските комисии ќе расправаат за измени на Законот за работни односи

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Законодавно-правната комисија и Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците денеска во Собранието ќе ја разгледуваат граѓанската иницијатива со предлог за донесување Закон за изменување на Законот за работните односи, заедно со Предлог на закон за изменување на Законот за работните односи, на двесте и седумнаесет граѓани, доставена преку овластениот предлагач Снежана Кузмановска.

Препорачуваме

Партнери на Правдико