Советот за безбедност утре повторно ќе заседава за Ковид-19 | Правдико

Правдико

   

Советот за безбедност утре повторно ќе заседава за Ковид-19

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Утре со почеток во 12 часот во Кабинетот на претседателот „Вила Водно“ ќе се одржи седница на Советот за безбедност на Република Северна Македонија.

На седницата, покрај редовните членови на Советот, на покана на претседателот Стево Пендаровски ќе присуствува министерот за здравство, Венко Филипче.На десеттата седница на Советот за безбедност ќе се разговара за актуелната ситуација со пандемијата на Ковид-19 и мерките и активностите на надлежните институции, се наведува во соопштението.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико