Советување на тема : „Зaстaрeност нa побарувањата според Закон за облигациони односи“ | Правдико

Правдико

   

Советување на тема : „Зaстaрeност нa побарувањата според Закон за облигациони односи“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

ilustracija-sudstvo (1)Академијата за судии и јавни обвинители, согласно Каталогот на активности за задолжителната континуирана обука за судии и јавни обвинители, организира советување на тема: „Застареност на побарувањата според Закон за облигациони односи“, наменето за судии од граѓанските оддели од сите апелациони подрачја.
Советувањето ќе се одржи на 22 јануари (среда) 2014 година, во просториите на Академијата за судии и јавни обвинители, со почеток во 10:00 часот. 
Агендата согласно која ќе се одржи советувањето можете да ја преземете ТУКА

Извор: Академија за судии и јавни обвинители

Препорачуваме

Партнери на Правдико