Советување: „Инструменти за судска соработка во кривична и граѓанска материја“ | Правдико

Правдико

   

Советување: „Инструменти за судска соработка во кривична и граѓанска материја“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ организира советување на тема „Инструменти за судска соработка во кривична и граѓанска материја на 11 јули 2017 година во просториите на Академијата, со почеток во 9:00 часот.

Советувањето е наменето за судии, јавни, обвинители и адвокати.

На советувањето свое излагање ќе има г-а Петра Џејни, виш излагач од Европскиот институт за јавна администрација.

Адвокатите кои се заинтересирани да земат учество, задолжително да се пријават во Адвокатската комора на Република Македонија на е-маил: lawyermk@mba.org.mk.

Препорачуваме

Партнери на Правдико