Советување: „Концепт на индиректна дискриминација“ | Правдико

Правдико

   

Советување: „Концепт на индиректна дискриминација“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ во соработка и со финансиска поддршка на Мисијата на ОБСЕ во Скопје организира советување на тема „Концепт на индиректна дискриминација“ што ќе се одржи на 4 мај (среда) 2016 година, во просториите на Академијата.

logos

Советувањето е наменето за судиите од граѓанските оддели од сите апелациони подрачја, адвокати, преставници на Народниот правобранител и Комисијата за заштита од дискриминација.

Сите адвокати кои се заинтересирани да земат учество, задолжително да се пријават во Адвокатската комора на Република Македонија на е-маил: lawyermk@mba.org.mk.

Бројот на учесници – адвокати е ограничен и изборот ќе биде според принципот „прв дојден – прв услужен

Препорачуваме

Партнери на Правдико