СOВЕТУВАЊE нa тeмa „Имплементација на новиот ЗКП“ | Правдико

Правдико

   

СOВЕТУВАЊE нa тeмa „Имплементација на новиот ЗКП“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

logosСогласно препораките од IV круг на евалуација на ГРЕКО Комитетот при Советот на Европа, Академијата за судии и јавни обвинители Павел Шатев организира советување на тема „Имплементација на новиот ЗKП“ кој  се одржува на 25 септември 2014 година (четврток), во просториите на Апелационен суд Битола, со почеток во 10:00 часот.

Советување е задолжително и е наменето за судиите поротници од апелационо подрачје Битола.

Во рамките на советувањето свои излагања ќе имаат г-ѓа Зуица Наумова и г.  Зоран Димитриевски, судии на Апелациониот суд Скопје.

Агендата согласно која ќе се одвива советувањето можете да ја преземете  ТУКА

Извор: Академија за судии и јавни обвинители

Препорачуваме

Партнери на Правдико