СОВЕТУВАЊЕ на тема „Имплементaцијa нa ЗПП“ | Правдико

Правдико

   

СОВЕТУВАЊЕ на тема „Имплементaцијa нa ЗПП“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Согласно препораките од IV круг на евалуација на ГРЕКО Комитетот при Советот на Европа, Академијата за судии и јавни обвинители Павел Шатев организира советување на тема „Имплементација на ЗПП“ кој  се одржува на 8 јули 2014 година (вторник), во просториите на Апелационен суд Битола, со почеток во 10:00 часот.  aaa Советување е наменето за судиите поротници од апелационо подрачје Битола. Во рамките на советувањето свои излагања ќе имаат: г-а Љубица Колиќ, судија на Основен суд Скопје 2 и г-а Јованка Никодиновска, судија на Апелационен суд Скопје. Агендата согласно која ќе се одвива советувањето можете да ја преземете ТУКА

ИЗВОР: Академија за судии и јавни обвинители

Препорачуваме

Партнери на Правдико