Советување нa тeмa „Изработка на извештаи преку програмот АКМИС – пракса и недостатоци“ | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Советување нa тeмa „Изработка на извештаи преку програмот АКМИС – пракса и недостатоци“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

logosАкадемијата за судии и јавни обвинители Павел Шатев организира советување на тема „Изработка на извештаи преку програмот АКМИС – пракса и недостатоци“ кое ќе се одржи на  4 декември 2014 година (четврток), во просториите на Академија за судии и јавни обвинители Павел Шатев, со почеток во 10:00 часот.

Советувањето се организира за судските службеници од сите апелациони подрачја.

Во рамките на советувањето свои излагања ќе имаат г-ѓа Сузана Варналиева, судски администратор во Основен суд Велес и г-ѓа Лидија Пановска Јадровска, самостоен судски советник во Врховен суд на Република Македонија.

Агендата согласно која ќе се одвива Советувањето можете да ја преземете ТУКА

Материјали: Презентација 1

Извор: Академија за судии и јавни обвинители

Препорачуваме

Партнери на Правдико