Советување на тема “Концепт на еднаквост и антидискриминација” | Правдико

Правдико

   

Советување на тема “Концепт на еднаквост и антидискриминација”

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

advАкадемијата за судии и јавни обвинители “Павел Шатев” во соработка со Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Адвокатската комора на Република Македонија, организира советување на тема “Концепт на еднаквост и антидискриминација”, наменето за судии од граѓанските оддели и адвокати од апелационото подрачје Скопје.

Советувањето ќе се одржи од 08 – 10 Јули 2015 година /среда-петок/ во х. Милениум, Охрид.

Сите колеги кои се заинтересирани да земат активно учество на ова советување, задолжително да се пријават во Адвокатска комора на Република Македонија на емаил: lawyermk@mba.org.mk.

Препорачуваме

Партнери на Правдико