Советување на тема: "Кривично правниот аспект на нотарското работење“ | Правдико

Правдико

   

Советување на тема: “Кривично правниот аспект на нотарското работење“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

logo (1)Академијата за судии и јавни обвинители во соработка со Нотарската комора на Република Македонија организира советување на тема “Кривично правниот аспект на нотарското работење“, што ќе се одржи на 28 јуни 2014 година (сабота), во Битола, во хотел Премиер, со почеток од 11:00 часот.

Сите колеги кои се заинтересирани да земат активно учество на ова советување, задолжително да се пријават во Адвокатска комора на Република Македонија на е-маил. d.georgiev@mba.org.mk најдоцна до 27 Јуни 2014 година.

Извор: Адвокатска комора на РМ

Препорачуваме

Партнери на Правдико